Kdo jsme

O TELS CARGO

TELS CARGO je mezinárodní dopravní společnost působící na trhu silniční nákladní dopravy mezi zeměmi Evropské unie, EAEU, balkánským regionem, Blízkým východem a jihovýchodní Asií. V pobočkách v Rusku, Bělorusku a České republice zaměstnává více než 600 zaměstnanců.

Již od počátku své činnosti si společnost kladla za cíl stát se lídrem v efektivitě pracovních procesů a kvalitě poskytovaných služeb využitím pokročilých technologií, systematickým studiem trendů na trhu a neustálým rozšiřováním svých schopností na aktuální a budoucí požadavky trhu. Úspěšná implementace tohoto přístupu k práci zajistila společnosti pozici lídra v oboru silniční nákladní dopravy, pokud jde o vysoce kvalitní uspokojení potřeb majitelů nákladu, pohodlné jízdní podmínky a organizaci spolehlivých schémat doručování nákladu za jakýchkoli okolností.

V dnešní době vozový park společnosti zahrnuje více než 300 vozidel zemí registrace Rusko a Česká republika s plachtovými návěsy různých typů, včetně návěsů se zvýšeným objemem nákladového prostoru a možností demontáže na plošiny pro přepravu nadrozměrného nákladu. Všechny návěsy mají zvýšenou tuhost (kód XL) s přídavným systémem zajištění nákladu.

Nová kolejová vozidla (ne starší 5 let) jsou udržována pouze v certifikovaných servisních střediscích, což zajišťuje vysokou technickou spolehlivost vozidel. Vozidla jsou vybavena satelitními sledovacími systémy a zákazníci mají možnost řídit pohyb zboží prostřednictvím přímého napojení na online sledovací službu.

Kvalifikovaný řidičský personál na plný úvazek prochází pravidelným školením a certifikací, je oprávněn přepravovat nebezpečný (ADR), objemný a těžký náklad. Vedení společnosti je v neustálém vzdělávacím procesu s cílem zdokonalovat své dovednosti v souladu s požadavky trhu. Tým vyššího managementu má mezinárodní obchodní vzdělání a více než 20 let zkušeností v oblasti logistiky.

TELS CARGO je řádným členem ASMAP s přijetím k přepravě v systému TIR od roku 2008. Kvalitu služeb, ekologickou odpovědnost a bezpečnost spolupráce potvrzují certifikáty ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 27001:2013. Vysoká míra společenské odpovědnosti je podporována implementací standardů IWAY do činnosti společnosti. Odpovědnost vůči zákazníkům je pojištěna s limitem 2 miliony eur na každou pojistnou událost.

Od roku 2013 je společnost zařazena do registru celních dopravců, který umožňuje pohyb zboží přes území zemí celní unie v rámci zjednodušeného režimu celní kontroly.

Statut Celního dopravce, který je každoročně potvrzován, vysoké hodnocení v největších evropských informačních systémech svědčí o trvale vysoké spolehlivosti a odpovědnosti společnosti vůči všem účastníkům trhu. Kvalitu spolupráce potvrzují četná doporučení od klientů společnosti.

Hlavní přepravní kapacita TELS CARGO je soustředěna do evropského, balkánského a čínského směru. Zhruba 30 % všech přeprav je realizováno pro automobilový průmysl, což také potvrzuje dodržování nejvyšších standardů kvality logistických služeb.

TELS CARGO si klade za cíl dlouhodobou spolupráci s majiteli nákladu s ochotou investovat do nákupu kolejových vozidel dle potřeb klientů. Pro zajištění nepřetržitých dodávek do výrobních linek a obchodních řetězců byla vyvinuta schémata pro zrychlené dodávky zboží s organizací nepřetržitého pohybu vozidel. Formát dodávky just-in-time umožňuje klientovi optimalizovat náklady a přesněji plánovat své aktivity.

V souladu s politikou ochrany životního prostředí získává TELS CARGO nová vozidla pouze s vysokými ekologickými standardy. Vozový park společnosti dnes není nižší než norma Euro-5.